XXXI
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival

  3. - 16. juuli 2017


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

TOETAJAD
AUHINNAD
INFO / KINOD
KAVA - Pärnu
KAVA- Viljandi
KAVA - Heimtali
KAVA - Tori
KAVA - Urvaste
FILMID A-Z
KATALOOG
KONTAKT

Pärnu Filmifestivali kava PÄRNUS
3. - 16. juuli 2017

LAE KAVA ALLA


ESMASPÄEV, 3. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00 AVATSEREMOONIA
Pühendatud Soome Vabariigi 100. aastapäevale
KUNSTNIKU ELU, 59’, 1999, Soome, rezhissöör Lasse Naukkarinen
MERERETK, 56’, 2017, Soome (filmitud Läänemerel), rezhissöör Jouni Hiltunen

PÄRNU HAIGLAS
17.00 Teadusdokid meditsiinist
ALAFIA, 25’, 2016, shveitsi (filmitud Beninis), rezhissöör Jan Baumgartner
TSHELLO PAREM POOL, 37’, 2016, Poola, rezhissöör Aleksandra Rek

 

TEISIPÄEV, 4. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
Elamise kunst
16.00
KEERIS, 72’, 2016, Mehhiko, rezhissöör Laura Herrero Garvín
17.30
MERI HOMME, 82’, 2016, Kasahstan/Saksamaa, rezhissöör Katerina Suvorova
19.00
21 X NEW YORK, 70’, 2016, Poola (filmitud USA-s), rezhissöör Piotr Stasik
21.00
LAIP, 16’, 2016, Belgia, rezhissöör Benjamin d’Aoust ÖÖLIBLIKAS – GRISELIDIS RÉAL,
AUTOPORTREED, 74’, 2016, Belgia (filmitud Belgias, Prantsusmaal, shveitsis), rezhissöör Marie-Eve de Grave
23.00
AMAZONA, 82’, 2016, Kolumbia, rezhissöör Clare Weiskopf

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
13.00 Dokid lastele
TEHERANI LAPSED, 27’, 2016, Iraan, rezhissöör Daniel Asadi Faezi
SASHA, 54’, 2016, Hispaania (filmitud Ukrainas ja Hispaanias), rezhissöör Fèlix Colomer
15.00 Tudengidokid
MEIE PROOV, 11’, 2005, India, rezhissöör Rrivu Laha
ÕPETAMINE, 20’, 2016, Poola, rezhissöör Emi Buchwald
ZOOLAND, 32’, 2016, Saksamaa (filmitud Palestiinas), rezhissöör Pary El-Qalqili
MILLAL TUUL TASANEB, 66’, 2016, Poola (filmitud Ukrainas), rezhissöör Aniela Gabryel
18.00 Pagulased
PAGULASLAAGER, 2’, 2016, Iraan, rezhissöör Saeed Naghavian
SWAGGER, 84’, 2016, Prantsusmaa, rezhissöör Olivier Babinet
20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
PÜHA REHI, 18’, 2016, Itaalia (filmitud Austrias), rezhissöör Michele Trentini
MÜSTILINE MEISTRITEOS, 69’, 2016, Holland (filmitud Hollandis, UK, USA), rezhissöör Maarten de Kroon
22.00 Inimene ja loodus
27 KORDA AEG, 73’, 2016, Belgia (filmitud Polüneesias), rezhissöör Annick Ghijzelings

PÄRNU HAIGLAS
17.00 Teadusdokk meditsiinist
TAGASIHOIDLIKUD SAAVUTUSED, 26', 2017, Iirimaa, rezhissöörid Mia Mullarkey, Alice McDowell
TUULERAHVAS, 59’, 2015, Prantsusmaa (filmitud Iraanis), rezhissöör Abtin Sarabi

 

KOLMAPÄEV, 5. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
Elamise kunst
16.00

VIIMANE HOOAEG, 13’, 2016, Poola, rezhissöör Slawomir Witek
MUSTIKAVAIMUD, 12’, 2016, Läti, rezhissöör Astra Zoldnere
IKOON, 52’, 2016, Poola (filmitud Venemaal), rezhissöör Wojciech Kasperski
17.30
KURBUS EI KESTA IGAVESTI, 8’, 2016, Venemaa/Holland, rezhissöör Aleksei Dmitrijev
TAHAN OLLA KUNINGAS, 72’, 2015, Iraan, rezhissöör Mehdi Ganji
19.00
PÄIKESELINN, 104’, 2017, Gruusia/USA/Katar/Holland (filmitud Gruusias), rezhissöör Rati Oneli
21.00
LIIVAMEHED, 15’, 2016, UK, rezhissöör Tal Amiran KÜLMAD SUUDLUSED, 15’, 2016, Belgia/Kolumbia (filmitud Kolumbias), rezhissöör Nicolas Rincon Gille
VRAKK, 73’, 2014, Saksamaa (filmitud Venetsueelas), rezhissöör Markus Lenz

23.00
TEISIK, 21’, 2015, Holland, rezhissöörid Roy Villevoye, Jan Dietvorst
SPANDEX SAPIENS, 87’, 2016, Soome (filmitud Soomes ja Kanadas), rezhissöör Oskari Pastila

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
13.00 Dokid lastele
TABLO-A, 6’, 2015, Hispaania (filmitud Haiitil), rezhissöör Mario Torrecillas
KUMMALINE ARMULUGU ISEENDAGA, 91’, 2015, Holland (filmitud EL-is), rezhissöör Ester Gould
15.00 Tudengidokid
MA IKKA VEEL OTSIN SIND..., 15’, 2016, Venemaa, rezhissöör Pavel Ruzyak
LÄHISUHTED, 18’, 2016, Poola, rezhissöör Z.Kowalewska
SPIELFELD, 26’, 2017, Saksamaa (filmitud Austrias), rezhissöör Kristina Schranz
NÄEME!, 34’, 2016, Ukraina, rezhissöör Julia Kochetova-Nabozhniak
TAGASITEE, 31’, 2016, Belgia, rezhissöör Maurits Wouters
18.00 Pagulased
DELTA PARK, 68’, 2016, Prantsusmaa (filmitud Itaalias), rezhissöör Karine de Villers ja Mario Brenta
20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
VAIDLUS, 7’, 2013, Pratsusmaa (filmitud Indias), rezhissöör Thomas Lallier
NAISTE VAHEL, 26’, 2014, Boliivia, rezhissöör Melisa Sánchez Hincapié
BOLI BANA, 59’, 2017, Belgia (filmitud Burkina Fasos), rezhissöör Simon Coulibaly Gillard
22.00 Inimene ja loodus
aMari, 85’, 2016, Hispaania (filmitud Hispaanias ja Prantsusmaal), rezhissöör Gregorio Azkona Andueza

PÄRNU HAIGLAS
17.00 Teadusdokk meditsiinist
HALLID RAKUD, 83’, 2017, Holland, rezhissöör Jan Louter

 

NELJAPÄEV, 6. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
Elamise kunst
16.00
INSPIRATSIOONI RAJAD, 20’ 2016, Venemaa, rezhissöör Anton Zemljakov
TÜHI RUUM, 58’, 2016, Belgia/Prantsusmaa, rezhissöör Jasna Krajinovic
17.30
MAASTIKU EMBUSES, 79’, 2015, Filipiinid, rezhissöör Andrea Capranico
19.00
ÄRAVALITU, 106’, 2017, USA, rezhissöör A. Reese
21.00
NAOMI SALADUS, 16’ 2016, Holland, rezhissöör Saskia Gubbels
H*ART ON, 73’ 2016, Tshehhi (filmitud Jaapanis, Prantsusmaal, shveitsis, Tshehhis), rezhissöör Andrea Culková
23.00
PRINTS DETHMERI KUMMALINE LUGU, 21’, 2017, Prantsusmaa (filmitud Kongos), rezhissöörid Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav
HIINA VAN GOGHID, 52’, Hiina, rezhissöör Haibo Yu, Kiki Tianqi Yu

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
13.00 Dokid lastele
PONPOKO MÄGI, 10’ 2016, Jaapan, rezhissöör T. Yoshida
LINNUPOISS, 22’ 2016, Holland, rezhissöör Ingrid Kamerling
TOLM, 50’ 2016, Nepaal, rezhissöör Deepak Tolange
15.00 Tudengidokid
SAAGU ÖÖ, 15’ 2017, Ungari / Prantsusmaa, rezhissöör Benjamin Hameury
VIIMANE VENE AURIK ‘DOSTOJEVSKI’, 23’ 2015, Venemaa, rezhissöör Ivan Magdesyan
NAEL, 32’ 2016, Ukraina, (filmitud Ukrainas, shveitsis, Lichtensteinis), rezhissöör Philip Sotnychenko
MASSIVÕTE. LÄHIVÕTE, 20’ 2016, Venemaa, rezhissöör Aleksander Zubovlenko
18.00 Pagulased
HOTELL SPLENDID, 90’ 2016, Itaalia, rezhissöör Mauro Bucci
20.00 Elamise kunst
APPI, MA VAJAN ARMASTUST, 74’, 2017, Eesti, rezhissöör Minna Hint
22.00 Inimene ja loodus
LOODUS: KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD, 22’ 2016, Holland (filmitud Hollandis ja Saksamaal), rezhissöör Sebastian Mulder
MAHARASHTRA PÜHAD SALUD, 30’ 2013, India, rezhissöör Richa Hushing
KUIVAL AJAL ÄRAELAMINE, 35’ 2016, Angoola/Portugal/UK (filmitud Angoolas), rezhissöör Ines Ponte

PÄRNU HAIGLAS
17.00 Teadusdokk meditsiinist
NAERATUS, 64’ 2016, Hispaania, rezhissöör Fernando Pozo

 

REEDE, 7. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
Elamise kunst
16.00
MINU TÜTAR NORA, 16’ 2016, Belgia/Prantsusmaa, rezhissöör Jasna Krajinovic
PARIIS VÕUGIB, 67’ 2015, Prantsusmaa, rezhissöör Gabrielle Culand
17.30
ÕNNESEPP, 11’ 2016, Venemaa, rezhissöör Sergei Tsyss
NAINE JA LIUSTIK, 56’, Leedu/Eesti, (filmitud Tian shani mäestikus), rezhissöör Audrius Stonys
19.00
AASTAD LÄINUD, TALV TULEB, 17’ 2016, Poola, rezhissöör Karol Palka
SALADUS ALUSPESUS, 19’ 2016, UK/shveits, rezhissöör Diane Agatha
RAADIO KOBANI, 68’ 2016, Holland (filmitud Süürias), rezhissöör Reber Dosky
21.00
ENNE KOITU, 27’ 2016, Poola, rezhissöör Lukasz Borowski
SAABUSIN SURNULT, 72’ 2015, Mehhiko/UK, rezhissöör Mark Aitken
23.00
TANTSIME TÄNAVAL, 20’ 2016, Venemaa (filmitud Jamaikal), rezhissöör Jegor Papulov
VALLASLAPS, 52’, Rootsi, rezhissöör Knutte Wester

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
13.00 Tudengidokid
VANARAUD, 6’ 2016, USA, rezhissöör Chris Filippone
#instalove, 13’ 2016, Poola, rezhissöör A. Wowra
VÕIDUSÕIT, 18’ 2016, Poola, rezhissöör S. Cuske
KULTUURIKULTIVAATOR, 18’ 2016, Poola (filmitud Poolas), rezhissöör Anna Urbanczyk
SAMAARIA MEES, 25’ 2016, Eesti, rezhissöör Maria Aua
MAGAMISVAGUN, 51’ 2016, Venemaa, rezhissöör Felix Jakubson
16.00 Tudengidokid
SIBER - VÕIMALUSTE MAA, 52’ 2016, Venemaa, rezhissöör Andrei Ananin
17.00 Eksperimentaaldokid
USSID, 24’ 2016, Belgia, rezhissöör Xavier Seron ja Matthieu Donck
ASIMUUT, 15’ 2016, Itaalia, rezhissöör Emiliana Santoro
KES ME OLEME?, 5’ 2016, Itaalia, rezhissöör Alessio De Marchi
MA OLEKSIN SIIT LAHKUNUD, 15’ 2016, Venetsueela/Saksamaa, rezhissöör Lena Ditte Nissen
18.00 Muusikadokid
SADA TÕUSU, 60 e, 2016, Moldova (filmitud Moldaavias, Rumeenias), rezhissöör Max T. Ciorbă
20.00 Põlisrahvad
TEMPO, 78’ 2016, Hispaania, rezhissöör Manuel Valcárcel
22.00 teadusdokid
VIIESOOLINE INIMENE, 40’ 2015, Indoneesia, rezhissöör Kiki Febriyanti
HALBI-HALBI – ETNOGRAAFILINE PROFIIL, 40’, 2013, India, rezhissöör Rrivu Laha

PÄRNU HAIGLAS
17.00 teadusdokk meditsiinist
RETSEPTIKUNST, 52’ 2015, Hispaania, rezhissöör Silvia Venegas

 

LAUPÄEV, 8. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
PÄEV UKRAINAGA
Dokid Ukraina toetuseks. Filmidele lisaks ukraina folkmuusikat Ruslan trochynsky pereansamblilt.
16.00
HOLODOMOR: ELLUJÄÄNUTE HÄÄLED, 29’ 2015, Kanada (filmitud Ukrainas ja Kanadas), rezhissöör Ariadna Ochrymovych
17.00
NÄEME!, 34’ 2016, Ukraina (filmitud Ukrainas), rezhissöör Julia Kochetova-Nabozhniak
18.00
KUI KASTEPISAR PÄIKESES, 108’, 2016, shveitsi, (filmitud Ukrainas), rezhissöör Peter Entell
22.00 AUHINNATSEREMOONIA

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
12.00 Dokk lastele
KUNSTNIKU ELU, 59 L, 1999, Soome, autor LasseNaukkarinen, filmi ees esineb peategelane Esa Naukkarinen
13.30 tudengidokid
Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite dokid
PÄIKESELOOJANGU ÜKSI OOTAMISE
DILEMMA, rezhissöör Michael Mends, 25’
MARGUS, rezhissöör Hõbe Ilus, 11’
VIGASTAMATULT, rezhissöör Dmitri shushujev, 14’
TUHANDED KÜLAD, rezhissöör Mihkel Oksman, 13’
MUREKUULAJAD, rezhissöör Maris Kerge, 14’
KIRJUTADES ELU, rezhissöör Reeli Reinaus, 14’
VÄHENE VASTUPANU, rezhissöör Ruta Pakalne, 15’
VABAKSSAAMISE KUNST, rezhissöör Alli Baltodano, 14’
16.00 Muusikadokid
TSHELLO PAREM POOL, 37’ 2016, Poola, rezhissöör Aleksandra Rek
VALGUSE HÄÄL, 53’ 2017, Armeenia (filmitud shveitsis), rezhissöör Hrant Vardanjan
18.00 Põlisrahvad
TÕUKERATAS. VENE TURISMI RAHVUSLIKUD
JOONED, 25’ 2016, Venemaa, rezhissöör Janna Tolstikova
TÕELINE VÄGILANE, 26’ 2017, Eesti/Venemaa (filmitud Bashkiirias), rezhissöör Jelena Poroshina
ENNE LAINET, 23’ 2016, Kanada (filmitud Taimaal ja Birmas), rezhissöör Molly Willows
20.00 Põlisrahvad
ALFAIAO, 13’ 2016, Portugal, rezhissöör André Almeida Rodrigues
KES ON SU VANAISA? 23’ 2016, Saksamaa (filmitud Burkina Fasos), rezhissöör Sunjha Kim and Rikisaburo Sato
VÄIKESED INIMESED, SUURED PUUD, 45’ 2016, Venemaa (filmitud Kesk-Aafrika Vabariigis), rezhissöör Vadim Vitovtsev
22.00 Põlisrahvad
SAATAN JA PÜHA VESI, 12’ 2016, Soome (filmitud Etioopias), rezhissöör Diego Maria Malara
ELU TULEKUL, 75’ 2016, Belgia, rezhissöör C. Capanna

 

PÜHAPÄEV, 9. JUULI

SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUMIS
Lähenevaks Soome Vabariigi 100. aastapäevaks.
Kava toetab Soome Vabariigi suursaatkond Eestis!
11.00 KOOLIPOISI ELU, 58’, 2002, Soome, rezhissöör Lasse Naukkarinen
12.00 MIINA!, 89’, 2001, Soome, rezhissöör Lasse Naukkarinen
14.00 SPANDEX SAPIENS, 87’ 2016, Soome (filmitud Kanadas ja Soomes), rezhissöör Oskari Pastila
16.00 TALLINNA TUHKATRIINU, 69’, 1996, Soome, (filmitud Eestis), rezhissöör Pirjo Honkasalo
17.30 ELUAUR, 84’, 2010, Soome, rezhissöörid Joonas Berghäll, Mika Hotakainen
19.00 MERERETK 56’, 2017, Soome, filmitud Soome lahel, rezhissöör Jouni Hiltunen

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
ERISEANSID kell 12.00 ja 15.00
XXXI PÄRNU FILMIFESTIVALI AUHINNATUD FILMID
 

ESMASPÄEV, 10. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
ÖÖLIBLIKAS – GRISELIDIS RÉAL, AUTOPORTREED, 74’ 2016, Belgia (filmitud Belgias, Prantsusmaal, shveitsis), rezhissöör Marie-Eve de Grave

 

TEISIPÄEV, 11. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
KURBUS EI KESTA IGAVESTI, 8’ 2016, Venemaa / Holland, rezhissöör Aleksei Dmitrijev
TSHELLO PAREM POOL, 37’ 2016, Poola, rezhissöör Aleksandra Rek
TANTSIME TÄNAVAL, 20’ 2016, Venemaa (filmitud Jamaikal), rezhissöör Jegor Papulov
PRINTS DETHMERI KUMMALINE LUGU, 21’ 2017, Prantsusmaa (filmitud Kongos), rezhissöörid Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav

 

KOLMAPÄEV, 12. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
H*ART ON, 73’ 2016, Tshehhi (filmitud Jaapanis, Prantsusmaal, shveitsis, Tshehhis), rezhissöör Andrea Culková

 

NELJAPÄEV, 13. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
MAASTIKU EMBUSES, 79’ 2015, Filipiinid, rezhissöör Andrea Capranico

 

REEDE, 14. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
SAABUSIN SURNULT, 72’ 2015, Mehhiko/Inglismaa, rezhissöör Mark Aitken

 

LAUPÄEV, 15. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00
VRAKK, 73’ 2014, Saksamaa (filmitud Venetsueelas), rezhissöör Markus Lenz

 

PÜHAPÄEV, 16. JUULI

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
19.00 Eesti rahva auhinna võitnud film

 


© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu