XXX
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival

  11. - 24. juuli 2016

  Pärnus, Jõhvis, Urvastes, Värskas, Viljandis, Heimtalis, Ares, Toris, Tõstamaal, Manijal


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

TOETAJAD
KUS TOIMUB?
Kava - PÄRNU
Kava - ARE
Kava - TORI
Kava - TÕSTAMAA
Kava - JÕHVI
Kava - URVASTE
Kava - VÄRSKA
Kava - VILJANDI
Kava - HEIMTALI
FILMID A-Z
FILMID ETV-s
MUUSIKAFILMID
KATALOOG
AJALEHT
NOMINATSIOONID
AUHINNAD
PILETIINFO
INFO / KINOD
KONTAKT

Pärnu Filmifestivali kava PÄRNUS
Lae kava alla pdf failina


Kava Pärnus 18. - 24. juuli

Esmaspäev, 11. juuli
Endla teatris
19.00 Festivali avamine & Mari Kalkuni kontsert
„LENDAMISE KUNST“, J. Van Ijken, Holland, 2015, 7’
„KAAMELIMEES GORAN“, Marcin Lesisz, Gruusia, 2015, 17’
„MEREMATK TÕSTAMAALT PÄRNU JA TAGASI“, Madis Veskimägi, Eesti, 24’

Teisipäev, 12. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
9.30 Muusikafilmid

„KAUAMÄNGIV VINÜÜLPLAAT“, Vladimir Morozov, Venemaa, 2015, 10’
„MINU ÕDEDELE“, Stephanus Domanig, Austria, 2015, 94’
11.00 Tudengifilmid
„AIDA“, Maysoon El Massry, Egiptus, 2015, 20’
„KAUBAD“, Natalia Kasyanova, Venemaa, 2015, 20’
„LAEVATEHASE KUJUR“, Branko Istvancic, Horvaatia, 2014, 30’
13.00 Audiovisuaalne essee
„VISANDID VENEMAAST“, Ben Van Lieshout, Venemaa, 2015, 74’
20.00 Teaduslik jäädvustus
„MIGRATSIOON“, Sas Carey, Mongoolia, 2016, 80’
22.00 Filmid põlisrahvastest
„VÕITLUS SAATUSEGA“ Nora Wildenauer, Indoneesia, 2015, 48’
„PEEGELDUVAD MÄED. ALTAI“, A. Marchenko, Venemaa, 2016, 42’

Endla teatris
13.00 Filmid põlisrahvastest
„POLÜGOON“, Iryna Volakh, Valgevene, Ukraina, 2015, 44’
„ÜLELUGEMINE“, Roy Villevoye, Papua, 2014, 21’
15.00 Filmid lastest ja lastele
„IGATSUS“, Sanna Liljander, Soome, 2015, 5’
„TSIRKUS DEBERE BERHAN“, Lukas Berger, Etioopia, 2015, 11’
„JÕGI“, Wojciech Klimala, Poola, 2016, 11’
„MAA LAPSED“, Diego Sarmiento, Peruu, 2014, 14’
„NINNOC“, Niki Padidar, Holland, 2015, 19’
„SÜGAV VESI“, Tamás Fekete, Ungari, 2015, 20’
17.30 Audiovisuaalne essee
„TÄNAN MÄNGIMAST“, D. Osit, M. Zouhali-Worrall, USA, 2015, 80’
19.30 Uued Eesti dokfilmid
„VIIMANE LEND“, Liis Lepik, Eesti, 2016, 28’
„PUNANE VARIETEE“, Manfred Vainokivi, Eesti, 2016, 55’
21.30 Audiovisuaalsed esseed
„TRILOOGIA JÕEKALDAL“, Nacho Arantegui, Hispaania, 2015, 15’
„GURU TUHAT KÄTT EHK HOIDES BHUTAANI“, Tobias Reeuwijk, Bhutan, 2016, 70’

Endla Küünis
15.00 Eesti Rahva Auhinnale
„MUSSA“, Anat Gorena, Iisrael, 2015, 60’
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„KLAARID AASTAD“, Frederic Guillaume, Belgia, 2015, 75’
19.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PÄIKESE ALL“, V. Manski, Põhja-Korea, 2015, 106’

Pärnu Haiglas
18.00 Audivisuaalsed esseed
„MAKAARI“, Victor Belanov, Venemaa, 2015, 30’
„01:05:12. PIKAMAAJOOKS“, J. Triana, R. San Bruno, Spain, 2015, 51’

Kolmapäev, 13. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
9.30 Muusikafilmid
„TIIGER JA NAISED“, Shahiduzzaman Badal, Bangladesh, 2015, 15’
„ISTANBULI NOODID“, O. Sariyildiz, Y. Emre Aydin, Türgi, 2016, 69’
11.00 Tudengifilmid
„KEHA“, Arina Adju, Venemaa, 2015, 19’
„ÜHESKOOS“, D. Shabaev, Venemaa, Rootsi, 2014, 52’
13.00 Elustiilid
„PÜHADE JUUSTE VÕITLEJAD“, Florian Vallée, Belgia, 27, 2015, 27’
„KOMMUNISMISAAR GRUMANT“, Ivan Tverdovskiy, Norra, Venemaa, detsember 2014, 54’
20.00 Lühifilmid
„GLOBAALSILMAD“, Jeff Coons, Saksamaa, 2015, 8’
„MÖÖDUDES“, Andrei Kutsila, Valgevene, 2016, 14’
„KAAMELIMEES GORAN“, Marcin Lesisz, Gruusia 2015, 17’
„HETKI PALVERÄNNAKULT“, Aimo Hyvärinen, India, 2016, 24’
„EOHA“, Vladimir Perovic, Montenegro, 2015, 22’
„KOLLAJUUS“, Arthur Franck, Soome, USA, 2016, 14’
22.00 Audiovisuaalsed esseed
„UNI ON MIILIDE KAUGUSEL“, H. Hovitie, Sambia, Soome, 2015, 13’
„MADONNA“, Nino Gogua, Gruusia, 2014, 58’

Endla teatris
13.00 Spordifilmid
„LOOMULIK AMET“, Florin Andreescu, Rumeenia, 2015, 15’
„PEATAMATUD“, Bartosz M. Kowalski, Poola, 2015, 73’
15.00 Filmid põlisrahvastest
„KJAL-KELE“, Elena Poroshina, Perm, 2014, 19’
„SÕJA JÄLJED“, Jana Richter, Nagorno Karabakh, 2015, 55’
17.30 Uus Eesti dokfilm
„HINGEMAA“, Kullar Viimne, Erik Norkroos, 2016, 70’
19.30 Audiovisuaalne portree
„ÕMBLEJANNA“, Ville Suhonen, Soome, 2015, 93’
21.30 Audiovisuaalsed portreed
„SISSEMURRE“, Mikel Aristregi, José Bautista, Kambodža, 2015, 24’
„VÄIKSED LOOD ENNE UNEAEGA“, M. Coton, Belgia, 2015, 27’
„KLAVER“, Vita Maria Drygas, Ukraina, 2015, 45’

Endla Küünis
15.00 Eesti Rahva Auhinnale
„MAAILM MINU KODU“, Andreas Koefoed, Taani, 2015, 59’
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PAGULUS: LAPSPÕGENIKE PÄEVIKUD“, Mani Yassir Benchelah, Liibanon, Šveits, 2015, 56’
19.00 Eesti Rahva Auhinnale
„OLMO JA „KAJAKAS”” , Petra Costa, Lea Glob, Taani, Brasiilia, 2015, 82’

Pärnu Haiglas
18.00 Meditsiinifilmid
„KEHA MEHAANIKA“, Matthieu Chatellier, Prantsusmaa, 2016, 78’

Neljapäev, 14. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
9.30 Muusikafilmid
„KOLETIS“, Antti Haase, Soome, USA, 2014, 85’
11.00 Tudengifilmid
„LINNASAFARI“, noorte kunstnike kollektiiv, Belgia, 2015, 7’
„NATAŠA“, Katharina Köster, Saksamaa, 2015, 75’
13.00 Kunstifilmid
„PROTEST“, Omar Falah, Iraak, 2015, 25’
„POISIKESE UNISTUS“, W.Grotenhuis, C.Forger, Holland, USA, Jaapan, 2015, 70’
18.00 Uus Eesti dokfilm
„ARVO PÄRT – ISEGI KUI MA KÕIK KAOTAN“, Dorian Supin, 2015, 89’
20.00 Audiovisuaalne essee
„KUI VASTUST POLE“, Eliezer Arias, Venezuela, 2013, 92’
22.00 Filmid põgenikest
„TÕESTAMISE KOOREM“, Stefan Kessissoglou, Tšehhi, 2016, 33’
„MÄLETA OMA NIME, PAABEL!“, Marie Brumagne, Bram Van Cauwenberghe, Hispaania, 2015, 77’

Endla teatris
13.00 Teaduslik jäädvustus
„ANTROPOLOOG“, Seth Kramer, Daniel A. Miller, Jeremy Newberger, USA, Venemaa, Kiribati, Peruu, 2015, 80’
15.00 Audiovisuaalsed esseed
„MÖÖDA LÕUNASSE VIIVAID TEID“, Jorge Luis Linares Martínez, Mehhiko, 2015, 29’
„ASUM EHK ISIKLIKUD MÄRKMED“, E. Dante, Itaalia, 2014, 55’
17.30 Portreed ja lood põlisrahvastest
„KAOTATUD“, Svitlana Shymko, Prantsusmaa, 2015, 9’
„KOSK“, Laila Pakalnina, Läti, 2016, 20’
„VIIS ELU“, by Jaroslava Panáková, Venemaa, 2016, 65’
19.30 Uued Eesti dokfilmid
„TÄNA ME MÄNGIME SÕDA“, by Meelis Muhu, 2016, 84’
21.30 Audiovisuaalsed portreed
„122“, Mohammad Jouri, 2015, 15’
„KEVAD“, Jérôme Clément-Wilz, Prantsusmaa, 2015, 27’
„PULMAFILM“, Mohammadreza Farzad, Iraan, 2015, 57’

Endla Küünis
15.00 Inimene ja loodus
„TÄIUSLIK HOBUNE“, Hans Fels, Austria, Sloveenia, Itaalia, Prantsusmaa, USA, Holland, 2015, 93’
17.00 Inimene ja loodus
„TALUNIKUKS SÜNDINUD“, Jack Janssen, Holland, 2015, 68’
19.00 Kunstifilm
„HIERONYMUS BOSCH ÜHENDUSES KURADIGA“, P. van Huijstee, Belgia, Itaalia, Holland, Hispaania, Ameerika Ühendriigid, 2015, 87’

Pärnu Haiglas
18.00 Filmid religioonidest
„SAMI FILM“, Juho-Pekka Tanskanen, Keenia, Senegal, India, Iisrael, Norra, Soome, 2015, 14’
„JOHNI OODATES“, Jessica Sherry, Vanuatu, 2015, 70’

Reede, 15. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
9.30 Muusikafilm
„Bonus Track“ Riho Västrik, Eesti, 2016, 83’
11.00 Tudengifilmid
„KALLIS REZO“, Giuri Dzhokhadze, Venemaa, 2015, 29’
„31. VEDU“, Denis Klebleev, Venemaa, 2013, 60’
13.00 Kunstifilmid
„LENDAMISE KUNST“, Jan Van Ijken, Holland, 2015, 7’
„GU TAO JÄLGEDES EHK ÜHE TALVE KROONIKA“, Antoine Herve, Hiina, 2016 26’
„VENNAD“, Wojciech Staron, Poola, 2015, 68’
18.00 Muusikafilm
„KOLETIS“, Antti Haase, Soome, USA, 2014, 85’
20.00 Audiovisuaalsed esseed
„LIBLIKA ELU“, Piotr Bernaś, Poola, 2015, 44’
„MINU PARADIIS“, Nicolás Aguilar, Mehhiko, 2015, 40’
22.00 Filmid põlisrahvastest
„VÕITLUS SAATUSEGA“ Nora Wildenauer, Indoneesia, 2015, 48’
„GURU TUHAT KÄTT EHK HOIDES BHUTAANI“, Tobias Reeuwijk, Bhutan, 2016, 70’

Endla teatris
13.00 Film põgenikest
„EUROKÜLA“, François Pirot, Belgia, 2015, 72’
15.00 Muusikafilmid
„PROMENAAD MUSICO“, Marc Serpa Francoeur, Kuuba, 2015, 4’
„REIVIDES IRAANI“, Susanne Regina Meures, Iraan, 2016, 86’
17.30 Audiovisuaalsed portreed
„VAIMNE RIKKUS – KUDUMI NING VÄRVI PÄRAND“, Edgar Nito, Mehhiko, 2016, 9’
„AHVIKE“, Ilya Kopylov, Venemaa, 2015, 19’
„SUUREKS SAADES“, Teboho Edkins, Lesotho, 2015, 63’
19.30 Uus Eesti dokfilm
„KARMIL PINNAL“, Toomas Järvet, Eesti, 2015, 74’
21.30 Audiovisuaalne essee
„ÕED“, Nikita Aniskin, Venemaa, 2016, 16’
„K2. TAEVAST PUUDUTADES“, Eliza Kubarska, Poola, 2015, 72’

Endla Küünis
13.00 Eesti Rahva Auhinnale
„MUSSA“, Anat Gorena, Iisrael, 2015, 60’
15.00 Eesti Rahva Auhinnale
„MAAILM MINU KODU“, Andreas Koefoed, Taani, 2015, 59’
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PAGULUS: LAPSPÕGENIKE PÄEVIKUD“, Mani Yassir Benchelah, Liibanon, Šveits, 2015, 56’
19.00 Eesti Rahva Auhinnale
„OLMO JA “KAJAKAS”“, Petra Costa, Lea Glob, Taani, Brasiilia, 2015, 82’

Pärnu Haiglas
18.00 Merekultuuri aasta
„MEREMATK TÕSTAMAALT PÄRNU JA TAGASI“, Madis Veskimägi, Eesti, 24’
„AHVILEIVAPUUD MAA JA MERE VAHEL“, Cyrille Cornu, Madagasar, 2015, 56’

Laupäev, 16. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
9.30 Muusikafilm
„PÕRANDAALUSED“, Farid Eslam, Kanada, Tšehhi, Egiptus, Saksamaa, Ühendkuningriigid, 2014, 84’
11.00 Kunstifilm
„ALAYA – LOOMEHETKED“, Judith Barfuss, Austria, 2015, 74’
13.00 Kunstifilmid
„VEEL MÕNI VIGA: NOEL ÜHEKSAKÜMNESELT“, Masha Shpolberg, Prantsusmaa, 2015, 22’
„CLAUDE LANZMAN - SHOAH’I VARJUNDID“, A. Benzine, x, 2015, 40’
22.00 Auhinnatseremoonia

Endla teatris
13.00 Antropoloogiline dokumentaalfilm
„TOIDUKULTUUR“, Paola Anziché, Ivan Bargna, Kamerun, 2015, 63’
15.00 Uus Eesti dokfilm
„MOEST VÄLJAS“, Jaak Kilmi, 2015, 59’
17.00 Audiovisuaalne portree
„K2. TAEVAST PUUDUTADES”, Eliza Kubarska, Poola, 2015, 72’
19.00 Audiovisuaalsed portreed
„PIANIINO“, Vita Maria Drygas, Ukraina, 2015, 45’
„PULMAFILM”, Mohammadreza Farzad, Iraan, 2015, 57’
21.00 Audiovisuaalsed portreed
„KEVAD“, Jérôme Clément-Wilz, Prantsusmaa, 2015, 27’
„SUUREKS SAADES", Teboho Edkins, Lesotho, 2015, 63’

Endla Küünis
13.00 Eesti Rahva Auhinnale
„KLAARID AASTAD“, Frédéric Guillaume, Belgia, 2015, 75’
15.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PÄIKESE ALL“, Vitali Manski, Põhja-Korea, 2015, 106’
17.00 Audiovisuaalne portree
„LIBLIKA ELU“ , Piotr Bernaś, Poola, 2015, 44’

Pühapäev, 17. juuli
Endla teatris
13.00 Auhinnatud filmid
LENDAMISE KUNST
Autor Jan van Ijken (Holland, 2015, 7’)
KUMU aupalk parimale kunstifilmile

KAAMELIMEES GORAN
Autor Marcin Lesisz (Poola, filmitud Gruusias, 2015, 17')
kui parim lühidokk

MUSSA
Autor Anat Goren (Iisrael, 2015, 60’)
Eesti Rahva Auhind, hääletatud Eesti Televisiooni vaatajate poolt

15.00 Auhinnatud filmid
kell 15.00
PULMAFILM
Autor Mohammadreza Farzad
(Iraan, 2015, 57') - festivali Suur Auhind kõrge kunstilise taseme eest

KOLETIS
Autor Antti Haase (Soome, 2014, 85’) - Jazzkaare auhind parimale muusikafilmile
 

Esmaspäev, 18. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„KLAARID AASTAD“, Frédéric Guillaume, Belgia, 2015, 75’

19.00 Kunstifilmid
„LENDAMISE KUNST“, J. Van Ijken, Holland, 2015, 7’
„POISIKESE UNISTUS“, W.Grotenhuis, C.Forger, Holland, USA, Jaapan, 2015, 70’


Teisipäev, 19. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„MAAILM MINU KODU“, Andreas Koefoed, Taani, 2015, 59’

19.00 Audiovisuaalsed portreed
„KEVAD“, Jérôme Clément-Wilz, Prantsusmaa, 2015, 27’
„K2. TAEVAST PUUDUTADES“, Eliza Kubarska, Poola, 2015, 72’


Kolmapäev, 20. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PAGULUS: LAPSPÕGENIKE PÄEVIKUD“, Mani Yassir Benchelah, Liibanon, Šveits, 2015, 56’

19.00 Filmid põlisrahvastest
„KJAL-KELE“, Elena Poroshina, Perm, 2014, 19’
„VIIS ELU“, by Jaroslava Panáková, Venemaa, 2016, 65’


Neljapäev, 21. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„OLMO JA „KAJAKAS”” , Petra Costa, Lea Glob, Taani, Brasiilia, 2015, 82’

19.00 Audiovisuaalsed portreed
„KAAMELIMEES GORAN“, Marcin Lesisz, Gruusia, 2015, 17’
„PULMAFILM”, Mohammadreza Farzad, Iraan, 2015, 57’


Reede, 22. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale
„PÄIKESE ALL“, V. Manski, Põhja-Korea, 2015, 106’

19.00 Elustiilid
„EOHA“, Vladimir Perovic, Montenegro, 2015, 22’
„SUUREKS SAADES“, Teboho Edkins, Lesotho, 2015, 63’


Laupäev, 23. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Eesti Rahva Auhinnale – televaatajate lemmik
„MUSSA“, Anat Gorena, Iisrael, 2015, 60’

19.00 Elustiilid
„JOHNI OODATES“, Jessica Sherry, Vanuatu, 2015, 70’


Pühapäev, 24. juuli
Uue Kunsti Muuseumis
17.00 Muusikafilm
„KOLETIS“, Antti Haase, Soome, USA, 2014, 85’

19.00 Audiovisuaalsed portreed
„PIANIINO“, Vita Maria Drygas, Ukraina, 2015, 45’
„VÕITLUS SAATUSEGA“ Nora Wildenauer, Indoneesia, 2015, 48’

 


© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu