XXXII
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival

  25. juuni - 8. juuli 2018


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

KUS TOIMUB?
FILMID A-Z
KAVA - Pärnu
KAVA - Tõstamaa
KAVA - Tori
KAVA - Elva
KAVA - Urvaste
KAVA - Viljandi
KAVA - Heimtali
KATALOOG
AJALEHT
NOMINATSIOONID
AUHINNAD
ZHÜRII
TOETAJAD
KONTAKT

XXXII PÄRNU FILMIFESTIVALI NOMINATSIOONID


Eesti Rahva Auhind: mässajad
Võistlus ETV-s.
Võitja selgub üleriigilise hääletuse tulemusena.

Koostöös Eesti Televisiooniga pakume kogu Eestimaale taas võimalust vaadata haaravaid ning sügava sisuga dokfilme, hinnata neid ning valida parima linateose autor Eesti Rahva Auhinnale. Kauni Lääne-Eesti kirjadega auhinnatekk jõuab võitja õlgadele 30. juunil toimuval auhinnaõhtul.

Selleks, et aidata teie lemmikfilmi autoril võita Eesti Rahva Auhinda, võite alustada hääletamist juba pärast esimese võistlusfilmi vaatamist ETV eetrist.

Kõiki filme saab ette- ja järelvaadata tasuta aadressil www.err.ee.
Samal aadressil on võimalik ka hääletada oma lemmikfilmi poolt. Kellel arvitvõimalus puudub, see võib helistada üheksaga algava filmi numbril, millise leiab filmi pealkirja juurest. Kõne hind on 50 senti.
Hääletamine kestab 30. juunil kuni kella 23.30-ni.

Auhinnaööd näitab ETV oma portaalis www.err.ee alates kella 23.00-st ja 1. juulil kell 19.05 ETV peakanalil.

25. juunil kell 21.35 - MÄSSAJA KIRURG - hääletamiseks helista 900 7901
26. juunil kell 21.35 - LENDAVATE MUNKADE PÜHAKODA - hääletamiseks helista 900 7902
27. juunil kell 21.35 - KIMÄÄRIDE SÕDA - hääletamiseks helista 900 7903
28. juunil kell 21.35 - KODUTUTE MAA - hääletamiseks helista 900 7904
29. juunil kell 21.35 - THORI SAAGA - hääletamiseks helista 900 7905
30. juunil kell 21.35 - PAVLENSKY. ALASTI ELU - hääletamiseks helista 900 7906

Tule, vaata, naudi ning hääleta!


Rahvusvaheline võistlus Pärnus

Peazhürii Mark Aitken, Riho Västrik, Reeli Reinaus, Ruta Ronja Pakalne, Piibe Kolka määrab auhinnad järgmistes kategooriates:

Parim kunstiline saavutus - festivali Suur Auhind:
SAADES SELLEKS, KES OLIN
PALGED, PAIGAD
SAAR
ISADEST JA POEGADEST

Parim film põlisrahva ellujäämisest:
SISEMAA
MA’OHI NUI, MU MAA ASUB OOKEANI SÜDAMES
MARKII DE WAVRIN, TEEKOND HÄÄRBERIST DŽUNGLISSE

Parim teaduslik jäädvustus:
KUI MAAILMAD LAHKNEVAD
RAHVAS
PALVERÄND GENNALE

Parim portree:
POISS, KES ÜLETAS ATLANDI OOKEANI
SIGALAHE: PUNGIRÄNNAK
IMELISED KAOTAJAD: TEINE MAAILM

Parim lühifilm:
ADAPTSIOON
KOLLEKTSIOON
KAUGEL AMAZONASEST
VIIMANE LINT
LEMBRI UUDU
KOHTUMINE
ÜLLATUS


Uued eesti dokumnetaalfilmid - kodumaiste dokfilmide konkurss

Zhürii määrab auhinna parimale Eesti dokumentaalfilmile: Ulla Boje Rasmussen (Taani), Žanete Skarule (Läti), Anastasiia Starozhytska (Ukraina), Israel Bañuelos (Mehhiko)

* AHTO. UNISTUSTE JAHT
* ARMASTUS
* JAGATUD VALGUS
* JUURED
* NAINE PILDIL
* RODEO
* SÕDA


Lastefilmid
Zhürii määrab auhinna parimale lastefilmile: Kai Leas, Elsa-Lydia Virta, Martiina Tõnts, Marleen Safonov, Reya Soontalu, Joosep Käär, Mairon-Daniel Murulaid

* JÄTKUB...
* KAKS MAAILMA
* KUI MA SUUREKS KASVAN
* PUUTEKIVI



© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu