XXX
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival

  11. - 24. juuli 2016

  Pärnus, Jõhvis, Urvastes, Värskas, Viljandis, Heimtalis, Ares, Toris, Tõstamaal, Manijal


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

TOETAJAD
KUS TOIMUB?
Kava - PÄRNU
Kava - ARE
Kava - TORI
Kava - TÕSTAMAA
Kava - JÕHVI
Kava - URVASTE
Kava - VÄRSKA
Kava - VILJANDI
Kava - HEIMTALI
FILMID A-Z
FILMID ETV-s
MUUSIKAFILMID
KATALOOG
AJALEHT
NOMINATSIOONID
AUHINNAD
PILETIINFO
INFO / KINOD
KONTAKT

Koostöös
Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemiaga

MUUSIKAFILMID HOMMIKUKOHVIGA
Uue Kunsti Muuseumis

12. - 16. juuli | iga päev 9.30

HEA MUUSIKASÕBER!
Tule naudi hommikukohvi koos hea-muusika-filmidega.

Pilet 4 eurot sisaldab lisaks filmile ka XXiII aktinäituse Mees ja Naine külastust ning tassikest kohvi. Uue Kunsti Muuseum on avatud iga päev 9 - 21.00.


Teisipäev, 12.juuli Uue Kunsti Muuseum
9.30 Muusikadokid
KAUAMÄNGIV VINÜÜLPLAAT

Autor Vladimir Morozov
Venemaa, 2015, 10 min. (filmitud Venemaal)
Eksperimentaalne dokk, mis visualiseerib meloodiaid ja motiive, ümbritsemas pea iga inimest ning tulnud ei tea kust. Vanasti püüdis šamaan oma trummiga luua jumalikku harmooniat, nüüd kriiksuvad kõneisikute hääled üle Venemaa.

MINU ÕDEDELE
Autor Stephanus Domanig
Austria, 2015, 94 min. (filmitud Austrias)
Portreefilm Ameerika jazzilauljast Carole Alstonist, kes juba 30 aastat elab Viinis. Oma „suurteks õdedeks“ peab ta Alberta Hunterit, Sarah Vaughani and Nina Simone’i. Ei saa film Carole Alstonist läbi ilma Gershwini Porgy ja Bessita, mis paneb ristuma lavad Viinis, New Yorgis ja New Orleansis.


Kolmapäev, 13.juuli Uue Kunsti Muuseum
9.30 Muusikadokid
TIIGER JA NAISED

Autor Shahiduzzaman Badal
Bangladešis, 2015, 15 min. (filmitud Bangladešis)
Bangladešis on tuhandeid naisi, kes tänu tiigritele on jäänud leseks. Nende kaasade hukkumise lood tiigrite lõugade vahel on nii verdtarretavad kui ka äärmiselt kurvad, Nimelt selliselt lesestunud naised langevad ühiskonna kõige põlatumasse kihti.

ISTANBULI NOODID
Autorid Ozlem Sariyildiz, Yunus Emre Aydin
Türgi, 2016, 69 min. (filmitud Türgis)
Istanbul Makami on visuaalne improvisatsioon viie välismaise muusikuga, kes armusid makaamisse ja jäid elama Türki. Maale kus see stiil on sündinud.


Neljapäev, 14.juuli Uue Kunsti Muuseum
9.30 Muusikadokid
KOLETIS

Autor Antti Haase
Soome, 2014, 85 min. (filmitud Soomes, USAs)
Portreefilm Soome menuansambli Lordi peamehest Tomi Putaansuust. Juba lapsena unistas ta saada koletiseks ning see unistus sai lõplikult teoks viis aastat tagasi, kui tema ansambel Lordi võitis Eurovisiooni lauluvõistluse. Nüüd aga on mehel ja tema ansamblil näpud põhjas, sest võlad kasvavad üle pea...

18.00 Muusikadokid
ARVO PÄRT – ISEGI KUI MA KÕIK KAOTAN
Autor Dorian Supin
Estonia, 2015, 89 min.
Intiimne ja tundlik portreefilm helilooja Arvo Pärdist, mis avab maestro elufilosoofiat, loometausta ning näitab lihtsaid hetki pere ja lähedastega. Helilooja on oma töövihikusse kirjutanud „...isegi kui ma kõik kaotan…“. Päevikupidaja on jäädvustanud mõtisklusi, kurvastusi, rõõme, leide, avastusi - kõike, mis avab suure looja siemaailma. Filmis dekodeerib Arvo Pärt oma märkmeid koos Immo Mihkelsoniga. Näeme inimest, kes oma teed otsib. Kangelane on heasüdamlik ja töökas, heatujuline ja hooliv abikaasa, isa, vanaisa. Aga mida ikkagi tähendab „Isegi kui ma kõik kaotan…“ ? Mis see „kõik“ on, küsib haarava pildi ning heliga film helide loojast.


Reede, 15.juuli Uue Kunsti Muuseum
9.30 Muusikadokid
BONUS TRACK

Autor Riho Västrik
Eesti, 2016, 80 min.
Sven Grünberg on helilooja, muusik, budistlik mõtleja, Dalai-laama maaletooja, isa – kui nimetada mõnd rolli tema elus. Muidugi on ta ka poeg, abikaasa, vend, õppejõud, inimene. Ta on isiksus, oma väljakujunenud maailmavaatega. Vaatamata kokkupuudetele budismiga on ta karmi ütlemisega mees, kes samas on oma seisukoha või hinnangu eest valmis ka vastutama. Mõne aasta eest elas Grünberg üle raske südameoperatsiooni ja hakkas elule teise pilguga vaatama.

18.00 Muusikadokid
KOLETIS

Autor Antti Haase
Soome, 2014, 85 min. (filmitud Soomes, USAs)

Endla teatris
15.00 Muusikadokid
REIVIDES IRAANI

Autor Susanne Regina Meures
Šveits, 2016, 86 min. (filmed in Iran)
Anoosh ja Arash korraldavad illegaalseid reivimisi oma kodumaal Iraanis ja nad muutuvad seadusesilma ees kurjategijateks. Ning siis naeratab korraks päike ka neile kahele iraanlasele – nad kutsutakse korraldama maailma suurimat tehnofestivali Šveitsis...


Laupäev, 16.juuli
Uue Kunsti Muuseum 9.30 Muusikadokid
PÕRANDAALUSED

Autor Farid Eslam
Kanada, Tšehhi, Egiptus, Saksamaa, Suurbritannia, 2014, 84 min. (filmitud Kanadas, Tšehhis, Egiptuses, Saksamaal, Suurbritannias)
Araabia kunstnike ja artistide koondportree Egiptuse, Liibanoni, Palestiina, Jordaania, Iisraeli kultuurimaastike taustal. Loomeinimesed Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas äratasid 2010. aastal araabia kevade. Nemad, kes püüdsid purustada sotsiaalseid, poliitilisi ja traditsioonilisi köidikuid, nägid oma pingutuste vilju ja uusi konflikte...
 

 


© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu