XXX
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival

  11. - 24. juuli 2016

  Pärnus, Jõhvis, Urvastes, Värskas, Viljandis, Heimtalis, Ares, Toris, Tõstamaal, Manijal


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

TOETAJAD
KUS TOIMUB?
Kava - PÄRNU
Kava - ARE
Kava - TORI
Kava - TÕSTAMAA
Kava - JÕHVI
Kava - URVASTE
Kava - VÄRSKA
Kava - VILJANDI
Kava - HEIMTALI
FILMID A-Z
FILMID ETV-s
MUUSIKAFILMID
KATALOOG
AJALEHT
NOMINATSIOONID
AUHINNAD
PILETIINFO
INFO / KINOD
KONTAKT

Pärnu Filmifestivali kava JÕHVIS

Kinos AMADEUS

25. & 27. juulil 2016

25. juuli kell 17.00
Film „KALLIS REZO“
Russia, 2015, 29 min.
Filmed in Russia
Autor Giuri Džokhadze
Humoorikas tudengifilm grusiinlasest, kes elab Moskvas ning suudab võrgutada igat moskvalannat. Ainukesed probleemid, mis talle peavalu valmistavad, on seotud oma küljeluuga...

25. juuli kell 17. 45
Film „KAUAMÄNGIV VINÜÜLPLAAT“
Russia, 2015, 10 min.
Filmed in Russia
Autor Vladimir Morozov
Eksperimentaalne dokk, mis visualiseerib meloodiaid ja motiive, ümbritsemas pea iga inimest ning tulnud ei tea kust. Vanasti püüdis šamaan oma trummiga luua jumalikku harmooniat, nüüd kriiksuvad kõneisikute hääled üle Venemaa.

25. juuli kell 18.00
Film „PIANIINO“
Autor Vita Maria Drygas
Poland, 2015, 48 min.. Filmed in Ukraine
Dokfilm, kus peatelaseks on pianiino. Esialgu oli ta lohistatud Maidanile barrikaadi täiteks, ent peagi sai pianiinost üks paljudet vabadusvõitlejatest. Tema helid, mis kostsid üle tule, suitsu ja tulistamise, ühendasid mehi ning naisi. Pianiino osutus veel tõhusamaks relvaks kui süütepudelid.

25. juuli kell 19.00
Film „VÄIKSED LOOD ENNE UNEAEGA“
Belgium, 2015, 27 min. Filmed in Belgium
Autor Maxime Coton
Film kui laste pildiraamat, pandud kokku leitud fragmentidest. Isa kingitus oma vastsündinud tütrele. Et uus ilmakodanik saaks pildirea kaudu teada,mis on ilus ja mis kole, mis hea ning mis vägivaldne. Nagu ütleb autor ise, on tema teos ood elule ja filmikunstile.


27. juuli kell 17.00
film KAAMELIMEES GORAN
Poland, 2015, 17 min.
Filmitud Georgias
Autor Marcin Lesisz
Rõõmus dokk, mis esitleb lühikest lõiku professionaalse rännumehe elust. Šveitsi kodanik Goran rändab ühe-mehe mustlaslaagriga, kus seltsilisteks on koerad, kitsed ning vana kaamel. Mees plaanib taastada Siiditeed. Alates 27-ndast eluaastast on ta läbinud Mongoolia, Iraani, Türgi, Itaalia, Prantsusmaa jt maid.
Marcin Lesiszi dokk kajastab Gorani peatust Gruusia mägedes. Ja avastab, et müstilist rännumeest mängides on võimalik isegi bisnessi teha!

27. juuli kell 17. 30
Film „MOEST VÄLJAS“
Estonia, 2015, 59 min.
Autorid Jaak Kilmi ja Lennart Laberenz
Dokk kiirmoetööstusest, tarbimisest, prügist. Reet Aus on aastaid tegutsenud moedisainerina. Tema disain algab sealt, kus kiirmood ja masstootmine lõppevad. Reeda kireks on prügi - asjad, mida keegi ei taha. Ta korjab need kokku ja muudab luksusasjadeks, disainib kasutatud riideid, töötleb tööstusjäätmed. Ühel hetkel ta adus, et väikeses mahus rõivaid disainides suuri protsesse ei mõjuta. Reet otsib rakendust upcycling disainile suurtootmises. Aga mood võib olla särava naeratuse taha peidetud must südametunnistus. Paralleelselt Reeda keskkonnasäästliku moetööstuste arendamisega heidame valgust moetööstuse telgitagustesse, selle maailma loojatele ja ohvritele.

27. juuli kell 18.45
Film „BONUS TRACK“
Estonia, 2016, 80 min.
Autor Riho Västrik
Sven Grünberg on helilooja, muusik, budistlik mõtleja, Dalai-laama maaletooja, isa – kui nimetada mõnd rolli tema elus. Muidugi on ta ka poeg, abikaasa, vend, õppejõud, inimene. Ta on isiksus, oma väljakujunenud maailmavaatega. Vaatamata kokkupuudetele budismiga on ta karmi ütlemisega mees, kes samas on oma seisukoha või hinnangu eest valmis ka vastutama. Mõne aasta eest elas Grünberg üle raske südameoperatsiooni ja hakkas elule teise pilguga vaatama.


Kaader filmist "Bonus Track"


© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu