Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
ANNA UUS ELU: UNENÄGU

Taaskasutusteemaline kunstinäitus

15. aprill - 29. mai 2018

Pidulik avamine 14. aprillil kell 16.00!

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba kuuendat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osavõtnud kunstnikud Rootsist, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Eestist. Seekordne näitus kannab alapealkirja UNENÄGU ning on pühendatud taaskasutusmaterjalide väärtustamisele ning selle taaskasutamisele meie keskkonnas.

Näitusel on eksponeeritud teosed, mille loomisel on kasutatud taaskasutatavat materjale - lihtsalt vanu või siis esmapilgul tarbetuid esemeid või osi nendest. Samuti on eksponeeritud uued disainesemed - sisustus, aksessuaarid, riided, valgustid, jalanõud, jms. - loojad, kelle teosed on osaliselt või täielikult saanud uue elu millesti vanast ja kasutatust. Samuti on eksponeeritud tootmisjääkidest loodud seinatekstiilid ja riidekotid. Näitus on väike läbilõige Eestis tegutsevatest kunstnikest, kes on alles alustamas oma kunstniku teed või on juba pika kogemusega kunstnikud aga tunnevad kirge selle põneva tehnika vastu.

Näitusel osalevad: Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Belliisi Seenemaa, Diana Tisler, Ene Tapfer, Epp Margna, Ester Must, Evelyn Hints, Gerda Niitvähi, Helen Kangro, Juula Pärdi , Kristiina Pärk, Kalamaja Mosaiigistuudio, Kimmel Disain, HEM / Liina-Mai Püüa & Kärt Hammer, Liina Noorlaid, Maarja Noorväli, Marget Tafel, Marilin Kristjuhan, Margus Rebane, Marta Moorats, Piret Mildeberg, Priit Kangur , Priit Kõiv, Rein Meresaar, Riine Latserus, Siret Ott, Teele Kumm, Terje Krupp, Tiiu Jalakas, Urmo Teekivi ja Janii Malki, Viivi Aavik, Tallinna Tõnismäe Reaalkooli õpilased: Evelin Gurei, Veronika Soboleva, Maria Knutova (juhendaja Viktoria Eurich).


Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Info töötubadest alates 20. aprillist www.mona.ee

Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva peale.
ANNAME UUE ELU!


Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus, Hasartmängumaksu nõukogu ja Eesti Kultuurkapital


  MEEDIAKAJASTUSED
17.04.2018
ERR / Silvia Sool
Pärnu linnavalitsus kaalub Uue Kunsti Muuseumile pinna leidmiseks uue kunstihoone ehitust