Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

 

RONGID, RONGID...

19. jaanuar - 24. veebruar 2019

Esimene raudruun, trobikond reisivaguneid taga, jõudis Pärnusse Valgast ja aastanumbriks oli  siis 1896.
Viimane rong lahkus Pärnust Tallinna ning selleks mälestusväärseks kuupäevaks kujunes 8.detsember 2018. Kas rongisõit kui romantiline elamus või kiire ühendus muu maailmaga Pärnus taastub, ei või keegi täna raudselt kinnitada.

Tori jaama perenaise, tekstiilikunstniku Lylian Meistri vaipades ja filmimehe Mark Soosaare komponeeritud videodes on nii nostalgiat kui usku, et tuleviku kiirrongile saab peale istuda ja pealt maha astuda ilma, et rong ise hoogu maha võtaks. Moodne tehnoloogia võimaldab rongil kinni püüda enne teda teivasjaamast startinud vaguneid ning mahaminejate vaguneid  rongi sabast lahti haakida. Kui üle helikiiruse kihutavaid kosmosesüstikuid põkatakse, siis miks mitte sama teha palju väiksemal kiirusel liikuvate vagunitega?

Väljapanekul RONGID, RONGID... saab nautida Lylian Meistri rongiteemalisi patju ning vaipu, Virve Koppeli filmi sõidust Tallinn-Pärnu kitsarööpmelises rongis  "Seitse pikka päeva" (1967) reporterite Moidela Tõnissoni, Klaus Mikko, Rein Järliku ja Valdo Pandi seltskonnas ning Mark Soosaare ja Mikko Virta filmi  "Hüvasti porgand!!" viimase rongi ärasaatmisest Tori jaamas.

Tule ja ela kaasa raudtee romantikale!