Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

 

KAHEKSA

8. september - 7. oktoober 2018

Eesti-Soome keraamikanäitus

Kaheksa lugu. Kaheksa kunstnikku Eestist ja Soomest, keda seovad pikaajalised sõprussuhted ja erialased huvid.

Koos on valmistatud keraamikat, tehtud näitusi, arutatud ilmaasju. Ühiste tegemiste keskmeks on aga puuküttega keraamikaahjud Kohilas, Võsul, Pikaveres Pärnumaal ja Pielävedel Soomes.

Ka selle näituse osana ja ettevalmistusena on plaanis ühine puuahju põletus Pikaveres, et täiendada näituse väljapanekut uute ahjusoojade teostega.

Näitusel osalevad Soome keraamikud Susanna Hotari, Jaana Pietikäinen, Susanna Tyrväinen (keraamika ja klaas), Jenny Linnove.

Eesti keraamikud Kersti Laanmaa, Karin Kalman, Urmas Bereczki ja graafik Tiit Rammul.

Kaheksa (8) on huvitav number. Külili kaheksa on lõpmatuse sümbol, samas võib näha temas ka ristumisi ja radu, mis on tallatud maha inimeste poolt, kes käivad tihti üle Soome silla.

Mõeldes Eesti ja Soome riigi 100. sünnipäevale ja lastes fantaasial vabalt lennata, kujutab külili kaheksa kahte ühte põimunud nulli number ühe taga. Nii tähistame meie koos oma riikide juubelit.


Näitust toetavad: Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Lõuna-Savo maakond ja Pielävesi vald.

 


 

KAUNISTAGEM EESTI KOJAD
KOLME KODU VÄRVIGA

9. september - 7. oktoober 2018

Eesti rahvakunsti huviringi "TRIINU” tekstiilinäitus

ÕNNITLUS:
Sügisel 2016 otsustasid Stockholmis TRIINU Huviringi liikmed valmistada ühise kunstiteose õnnitlusena Eesti Vabariigile juubeli puhul veebruaris 2018. Kunstiteose põhieesmärk oli liikmete käsitöö oskuste kajastamine. Kõik liikmed olid palutud tööst osa võtma. Iga osavõtja valmistas oma enda otsustatud materjali ja kujundusega töö mõõtudega 200x25 cm. Töö materjali värvideks olid ainult järgmised värvid lubatud: sinine (vaba toon), valge kuni must (vahelolevad hallid toonid) ja viljakollane. Töö inspiratsiooniks kasutati laulu „Eesti lipp”. Osavõtjatel paluti erilist tähelepanu pöörata asjaolule, et laulusõnad on üpris „mehelikud”, samas kui TRIINU liikmete hulgas on mehi vähe.

Näitusel osalevad:
Anne Maandi Callius, Anu Blunt, Anu Raud, Eda Gustafson, Eija-Liisa Koolmeister, Elle Palu,Jacobson, Kadri Thalström, Kaili Maide, Kalli Klement, Kristel Thalström, Kristina Viira, Liina Falkenberg, Maarja Joost Thorsén, Madli Björck, Merike Kõll, Piret Kaaman-Lepisk, Tiina Laantee, Tiiu Õunap Kruusmägi

Kunstiline juht: Kalli Klement
Tehniline kujundus: Anders Nyman
Voldiku kujundaja: Kristel Thalström
Korraldav toimkond: ”TRIINU ” juhatus: Piret Kaaman-Lepisk, Anne Maandi Callius, Eija-Liisa Koolmeister, Liina Falkenberg, Heli Saarne, Kaili Maide, Kristina Viira


Huviringi taustast:
Oma nime on huviring saanud väliseesti ajakirjalt ”Triinu”. Pereajakiri Triinu oli ülemaailmse levikuga ajakiri, mis ilmus neli korda aastas ajavahemikus 1952-1995. Ettevalmistades ESTO-80 ajal toimunud rahvakunsti näitust Stockholmis, Põhjala Muuseumis asutati 1979. a. sügisel ”Ajakirja Triinu Eesti Etnograafiline Huviring”. Selle ülesandeks jäi käsitöökursuste ja ettekandeõhtute korraldamine, ning rahvarõivaste ja eesti rahvakunsti tutvustamine Rootsis. Siis kui ajakiri Triinu detsembris 1995 lõpetas tegevuse, jätkas huviring tegevust oma uue nime all, ”Eesti Rahvakunsti Huviring TRIINU”. Tööpäeva õhtuti käiakse koos ja hoitakse nii Eesti kultuuripärandit kui rahvusliku käsitöötraditsioone. Lubades seda endale ka juba kaasaegses kujunduses!