Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

Marje Üksine "Kevade ootel"


Mari Roosvalt "Sakraalne I"


Illimar Paul "Fusioon V"

 

 

AKVARELLI PETLIK KERGUS

Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus

20.10 - 24.11.2019

 

2019. aasta on kujunenud mitmeski mõttes akvarelli aastaks Eestis.

Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitusel osalevad kunstnikud, kellele akvarell on põhitehnika kui ka need, kellele see on olnud paeluv väljendusvahend muu ala kõrval. Isikupäraste stiilide skaala on lai, väljapanekust õhkub vabadust ja improvisatsioonilisust. Näitus uurib akvarellimaali tehnikat tänapäevasest vaatenurgast ja kaasaja kunsti kontekstis.

Uuemaaegset akvarellimaalitehnikat harrastavatest kunstnikest osalevad Liisa Kruusmägi, Marko Mäetamm, Kerstin Rei, Mariann Hakk-Eve, Tiiu Pallo-Vaik, Anneliis Vabul, Mall Paris, Marje Üksine, Naima Neidre, Mari Roosvalt, Illimar Paul, Marju Bormeister, Kadri Bormeister, Tiina Tammetalu, Pille Laub, Tiia Elken, Külli Tael jpt.

Eesti Akvarellistide Ühenduse eesmärgiks on Pärnu Uue Kunsti Muuseumis korraldatava aastanäitusega panna punkt 2019. aastale, kus akvarell on saanud tähelepanu ja tunnustust.

Näitusel osalevad:
Illimar Paul, Marje Üksine, Tuuliki Tolli, Mariann Hakk-Eve, Tiiu Pallo-Vaik, Siiri Tall, Tiia Elken, Mari Roosvalt, Merje Rääbis, Marju Bormeister, Kadri Bormeister, Eve Viidalep, Külli Tael, Rein Mägar, Sergei Minin, Krista Laos, Mall Paris, Kerstin Rei, Eleny Kasemets, Tiina Tammetalu, Marko Mäetamm, Lea Malin, Agne Kuusing – Soome, Takinava, Liisa Kruusmägi, Epp Viires, Naima Neidre, Kärt Karjatse, Maria Kristina Ulas, Eero Jjavoinen , Anneliis Vabul, Tuuli Puhvel , Virve Albri, Eve Ermann , Tiiu Übi, Elize Hiiop, Pille Laub, Mall Mets.

Kuraatorid, korraldajad ja kujundajad: Mari Roosvalt, Marje Üksine, Kerstin Rei

Näituse toetajad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital.


Akvarellistide ühendus avas Pärnus aastanäituse (Ester Vilgats, kultuur.err.ee, 20.10.2019)

 


Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
tel: 4430772
www.mona.ee


 

 

 

 

PIIRAMATU SILMAPIIR

Ljudmilla Swarczewskaja näitus

20.10 - 17.11.2019

 

Ljudmilla Swarczewskaja näituse pealkiri "Piiramatu silmapiir" lähtub tema soolonäitusest Perugias (Itaalis), mis toimus 15.12.2018 -13.01. 2019 SCD Textile & Art galeriis, ja näituse kuraator tekstiilikunsti ekspert Barbara Pavan kirjutas nii:

Ljudmila Swarczewskaja, Eesti kunstnik, põimib traditsioonilise seinavaiba baltikumi käsitöökoolkonna innovatiivse kunstilise figuuriga ja täiesti isikupärase stiiliga.

Tema töödes on lõpmatud silmapiirid või jooned, pigem võiks öelda, et tema tööd on silmapiiritud: joonte hulk, mis üksteisega ristuvad, loovad multitasandid, kus erinevad inspiratsiooniallikad juhivad vaataja pidevalt oma pilgu piire ületama.

Kunstniku pilk viib alati mujale ega võta omaks eelnevalt kehtestatud ruumi, aja, vormi, sisu, materjalide piire.

Aga kunstniku loovuse horisondi laius sõltub otseselt tema isikliku "vaatenurga kõrgusest" ja kui see, kes valib "vertikaalne marsruudi" ohtliku tee, võib näha kaugemale.

Nüüd oma näitusel Uue Kunsti Muuseumis pakub L.Swarczewskaja vaatamiseks 3 gobelääni, mis on teostatud umbes 20 aastat tagasi ja koos nendega on eksponeeritud viimastel aastatel loodud vaibad ja kollaažid segatehnikas ja see lubab näha kunstiku loomingut perspektiivist.
Esitatud kollaažide uus tsükkel on valmistatud kangaste eskiiside erinevatest fragmentidest ning käsitsi töödeldud paberiliikidest hiina tuši, guaši, akvarelli ja kuldse ning hõbedase liimi kasutamisega.
Need eksperimendid paberiga andsid võimaluse luua ebatavalisi faktuure ning näidised provotseerisid abstraktsete kompositsioonide loomist.
Kõiki uusi töid ühendab peaaegu monokroomne värvigamma, samas aga tekitab kõrget emotsionaalset pinget faktuuride kontrastsus ja motiivide dünaamika.

Ükskõik mis tehnika ja materiali kunstnik kasutab ja millises žanris tegutseb, tema peamine põhimõte on harmoonia seadused.
L.Swarczewskaja tunnistab, et selle eest võlgneb tänu suurte kaasaja heliloojate Alfred Schnittke, Arvo Pärdi, Sofia Gubaidulina, Gia Kancheli loomingule.

Samuti võlgneb ta palju tänu Itaalia sõjajärgse põlvkonna abstraktsionistidele: Afro Libio Basaldella, Tancredi Parmeggiani; Edmondo Bacci, jt. Samuti soovib ta tänada järgmisi Itaalia kunstitegelasi: Maria Mancini, Maria Bissacco, Barbara Pavan jt., kes andsid tema loomingule kõrge professioonaalse hinnangu.

Näitus toetavad Ida ja Henri Binsztok

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
tel: 4430772
www.mona.ee