Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        
 

2. - 23. mai 2017

Uue Kunsti Muuseumis
 
kell 14:30
kell 17:00

HARIDUSKINO:
SUURED LOOJAD

Rohkem infot programmi
kohta allpool.

Pilet 4€
Sooduspilet 2€

     
2. mai kell 14.30 ja 17.00
MARINA ABRAMOVIC, SILMITSI KUNSTNIKUGA

Dogwoof (USA), dokumentaalfilm, 2012, 101 min.
Režissöör Matthew Akers
Serbiast pärit kunstnik Marina Abramovic on kaasaegse kunsti suurkuju, kes oma alasti naisekehaga vastandub vägivallale ja türanniale. Silmakirjalikkusele ja alatusele, raha- ja poliitvõimule on ta vastu seadnud kirka otsepilgu kunstniku enda reaalsest silmast. Istudes alasti New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumis tuhandete kunstisõprade ees, vaadates neile sügavale hinge, tehes seda ilma ühtki sõna lausumata, püüab kunstnik äratada igas inimeses tõehetke. Kas see polegi kunstniku kõige püham ülesanne? Seista vaimu poolel lahingus võimu ülemvõimu vastu, äkki ongi see üks suure kunsti missioone?

9. mai kell 14.30 ja 17.00
POISIKESE UNISTUS

Olympic Films, NTR (Holland), dokumentaalfilm, 2015, 70 min.
Režissöörid Walther Grotenhuis ja Cinta Forger
Mööda Hollandi mereranda kõnnib hiiglaslik valge putukas. Tema autoriks on kunstnikust leidur Theo Jansen. Mees kasutab oma loominguks vaid valgeid plastiktorusid ja purjesid. Theo konstrueeritud fantastilisi olendeid paneb astuma Põhjamere võimas tuul. Theo usub, et inimkond võib tulevikus elada vabalt ja tasuta looduses levivast energiast.

16. mai kell 14.30 ja 17.00
DALI DIMENSIOON

Accent Films International (Šveits), dokumentaalfilm, 2004, 53 min.
Režissöörid Susi Marqués, Joan Ubeda
Salvador Dalil oli kinnisidee teaduse kohta, mida võib leida tema maalidest. Ta luges süstemaatiliselt teaduskirjandust, alustades psühhoanalüüsist ja lõpetades kvantmehaanikaga. Dali kohtus sageli nimekate  teadlaste  Sigmund Freudi, J. D. Watsoniga. Üllatunud õpetlased avastasid, et klounist show-mehe varjus peitus geenius, kellega võis arendada sisutihedat diskussiooni.

23.mai kell 14.30 ja 17.00
Mark Soosaare autoriõhtu

Lühifilmid suurtest loojatest (Adamson, Koort, Sannamees, Okas)
TULLA, ET MINNA (Eri Klas)
Weiko Saawa Film, dokumentaalfilm, 1999, 33 min.
Režissöör Mark Soosaar
Muusikaline dokumentaalfilm Eri Klasist ja tema emast Anna Klasist. Filmi algelementideks on vesi ja õhk ehk  elu ja vaim. Eri Klas rändab Peer Gyndina suures maailmas ringi, tema eakas klaverikunstnikust ema ootab poega koju ja mängib igatsusest Solveigi laulu. Ema jääb emaks, ka kõrges eas tahab ta juhtida poja elu: “Mitte see pole tähtis, kui suur sa oled, vaid see, kui suureks sa tahad saada!” Filmis on haruldasi võtteid Eri Klasi loomingulistest intiimhetkedest, jäädvustusi keset etendusekeerist Savonlinna ooperilaval, ärevaid hetki Hollywood Bowl’i hiigelkontserdilt.

Hariduskino kooligruppidele soodushinnaga!
Õpilaste külastused palume eelnevalt registreerida e-posti aadressil muuseum [at] chaplin.ee .


 
© SA Uue Kunsti Muuseum