E E S T I   V A B A R I I K   1 0 0
U u e   K u n s t i   M u u s e u m i s 

www.mona.ee

Vaade planeeritavale Läänemere Kunstisadamale .

  TERE TULEMAST!
   
   
   
 
Info/kontakt
   
  TAGASI PEALEHELE

 


Kogupere külastuskeskus LÄÄNEMERE KUNSTISADAM kerkib Pärnu südalinna jõekaldale - üheksa Läänemere-riigi kunstisadam, kus eksponeeritakse siinsete rahvaste ja riikide kultuurisaavutusi.

Pärnu kui Eesti Vabariigi sünnilinn kinnitab selle projektiga, et rahumeelne koostöö Läänemere regioonis aitab kindlustada meie rahva püsimajäämist ka järgmisteks sajanditeks. Teatavasti detsembrist 2017 kuni novembrini 2018 tähistavad viis Läänemere-riiki oma riikliku iseseisvuse esimese sajandi täitumist. Need juubilarid on Soome, Leedu, Eesti, Poola ja Läti.

Uue Kunsti Muuseum püüab oma tegevusega kõigile viiele 100-aastasele riigile nende esimesel suurel sünnipäeval austust avaldada. Meie tegevuskava perioodil oktoober 2017 - detsember 2018 on järgmine:

Oktoober - detsember 2017.
SIIN PÕHJATÄHE ALL. Festival soome filmiklassikast, peegeldamaks meie põhjanaabrite 100-aastase vabariigi elulugu. Soome filmiloojate meistriteosed linastuvad Uue Kunsti Muuseumis igal neljapäeval ja pühapäeval, saatmas loengud Soome ajaloost ja kultuurist.

6. detsember 2017.
Soome tippfotograafi Elina Brotheruse autoportreede näituse VÄIKE TÜDRUK SUURE KASTANI ALT avamine Uue Kunsti Muuseumis.

6. detsember 2017.
Soome dokfilmid tulevase Läänemere Kunstisadama kohale püstitatud telgis Pärnu sadamakail.

Jaanuar - märts 2018.
KEEGI EI TAHTNUD SURRA. Leedu ja eesti filmiklassika festival Uue Kunsti Muuseumis igal neljapäeval ja pühapäeval.

16. veebruar 2018.
Leedu disainikunsti suurnäituse avamine Uue Kunsti Muuseumis.

16 - 24. veebruar 2018.
Läänemere Kunstisadama kaile püstitatud telgis leedu ja eesti videokunstnike meistriteosed.

23. veebruar 2018.
Nurgakivi asetamine Läänemere Kunstisadama peahoonele.

Aprill - oktoober 2018.
Läänemere Kunstisadama ehitustööd.

12 - 18. november 2018.
Läänemere Kunstisadama peahoone avaüritused. Näitus viie saja-aastase riigi edusammudest kaunite kunstide ja teaduse vallas...

Oktoober - detsember 2018.
MARMORMEES. Filmifestival poola ning läti ekraaniklassikast Uue Kunsti Muuseumis. Linastuvad teosed, mis põhjustasid pöördumatuid muutusi mõlemas riigis.